Gangaji

Przesłanie Gangaji jest proste – w istocie to zaproszenie do przesunięcia uwagi z nawykowego zaangażowania w umysłową aktywność na rzecz odwiecznej obecności własnej istoty.

Gangaji (właściwie Merle Antoinette Roberson) urodziła się w 1942 roku w Texasie w USA. Wychowywała się w Missisipi, gdzie po ukończeniu tamtejszego Uniwersytetu w 1964 roku wyszła za mąż i urodziła córkę. W 1972 roku przeniosła się do San Francisco. Tam rozpoczęła studia nad własnym życiem i badanie głębszych poziomów własnej istoty. Przyjęła ślubowania Bodhisattvy, praktykowała ZEN i Vippasanę, pomagała w kierowaniu Centrum Medytacji Buddyzmu Tybetańskiego. W rejonie Zatoki Meksykańskiej zajmowała się również akupunkturą.

Pomimo odnoszonych sukcesów wciąż odczuwała niezwykłą tęsknotę za głębszym spełnieniem. Podążała wieloma ścieżkami, aby zmienić własne życie – włączając w to związki partnerskie, macierzyństwo, aktywność polityczną, karierę naukową i duchową praktykę. Niestety żadna z tych rzeczy nie przyniosła jej prawdziwej satysfakcji.

Po wszystkich rozczarowaniach sobą i życiem postanowiła ostatecznie poprosić o pomoc przeprowadzając w tym celu specjalną praktykę. W odpowiedzi na to szczere wołanie, za namową swego drugiego męża Eli Jaxon Bear, w 1990 roku wyjechała do Indii.

Tam nad brzegami Gangesu spotkała niezwykłego człowieka Sri H.W.L. Poonja znanego jako Papaji. To on ostatecznie otworzył jej bramę do samopoznania. Zachęcił, aby zaprzestała wszelkich poszukiwań i pozwoliła sobie na proste bycie. Podczas tego spotkania dobiegła końca osobista historia cierpienia Gangaji, a obietnica prawdziwego życia – dotychczas ukryta – zaczęła rozwijać się i rozkwitać. Gangaji odkryła, że przebudzenie jest w istocie dostępne dla każdego w każdej chwili.

Od tamtego czasu z tym przesłaniem podróżuje po świecie dając wykłady dla poszukujących z różnych grup społecznych. Jako nauczycielka i autorka książek dzieli się swoim bezpośrednim doświadczeniem i istotą przekazu, który otrzymała od Papaji. Wszystkim, którzy tego pragną ofiaruje możliwość prawdziwej i trwałej realizacji. Poprzez własne życie i słowa w potężny sposób wyraża jak można odkryć prawdę o tym kim się jest i jak pozostać prawdziwym wobec tego odkrycia. Zachęca do odkrycia możliwości życia w wolności i radości prostego bycia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.gangaji.org