15 wspierających sentencji od Matta Kahna

wrz 20, 2022 | Wiedza

Matt Kahn – to współczesny nauczyciel duchowy i mówca intuicyjny. Jego wykłady na kanale YouTube (True Divine Nature) śledzi ponad 20 milionów ludzi na całym świecie. Autor bestsellerowej „Rewolucji Miłości” znany jest jako człowiek o niezwykłej wrażliwości autentyczności, a także znakomitym poczuciu humoru. Korzystając ze swoich intuicyjnych zdolności widzenia, słyszenia, odczuwania i bezpośredniego poznania, towarzyszy i pomaga ludziom w uzdrowieniu ciała, poszerzeniu świadomości oraz przemianie życia dzięki sile miłości.
Jego słowa, mówione i pisane, niosą ze sobą energie, które inspirują głęboki duchowy wzrost, równoważą prawą i lewą półkule mózgu, oczyszczają i porządkują podświadomość, a także wyciszają nadmiernie pobudzony system nerwowy. W efekcie wiele osób doświadcza większej harmonii emocjonalnej, redukcji stresu, lęku, zwątpienia, poczucia bliższej łączności z Życiem, większej bliskości w relacjach, samorealizacji, a nawet spontanicznych remisji chorób.
W 2020 r. Matt, został uznany przez magazyn Watkins Mind Body Spirit za jednego ze 100 najbardziej wpływowych ludzi (obok Dalajlamy czy Eckharta Tolle), w obszarze duchowości.

Oto 15 wspierających sentencji, wybranych z jego książek i spotkań z ludźmi:

 

 1. W obliczu konfliktu, tego, co dzieje się na świecie, bez względu na to, jak ludzie wariują i tracą głowy, a widzimy to w swoim otoczeniu, widzimy to w telewizji – co wtedy robimy? ODDYCHAMY.
 2. Nic cię nie przerazi, jeśli będziesz gotowy kochać siebie w trakcie zmiany.
 3. Kiedy przywołujesz światło boskości, raz na dzień, dwa razy dziennie, pięć razy w ciągu dnia… Ile chcesz… Twoja ścieżka staje się łatwa, ponieważ zestrajasz się z właściwą energią i od tego momentu łatwo jest podejmować decyzje, a rzeczywistość wygląda dużo klarowniej. To wszystko, co masz do zrobienia.
 4. Bez względu na to, co czujesz, niezależnie od tego, co myślisz, mówisz, jak reagujesz, co wybierasz, bez względu na to, co twoim zdaniem zrobiłeś lub co zrobiono tobie, niezależnie od tego, czy było to sprawiedliwe czy nie, czy było to okrutne czy niezwykłe – zasługujesz na więcej miłości, nie mniej.
 5. Z miłością jako przewodnikiem bolesne doznania i przytłaczające uczucia zaczynają znikać. Nie dlatego, że odwracasz się od nich czy udajesz, że nie mają znaczenia, ale dlatego, że przyjmujesz je jako równoprawne części twojego kompletnego i prawdziwego ja.
 6. Trudności wynikają z tego, jak twój układ nerwowy reaguje na przeciwności losu. Przeciwności losu to sposób, w jaki postrzegasz i odnosisz się do zmian lub strat. Zmiana i strata to jedne z najgłębszych sposobów, w jakie życie wyrasta z ego i zestraja się z duszą.
 7. Królestwo niebieskie wita każdego w świetle, bez względu na problemy i perypetie, z jakimi się zmagają. Jeżeli niebo podtrzymuje taką politykę otwartych drzwi, to dlaczego TY tak ciężko pracujesz, żeby być tym, kim jesteś?
 8. Bez względu na to, jakie życie prowadzisz, jeśli chcesz poprawić perspektywy swojej rzeczywistości – zadbaj o swoją relację z oddechem.
 9. Chociaż nagła strata, nieoczekiwana zmiana czy nawet zaskakujący zwrot wydarzeń nie muszą być postrzegane jako radosne, będziemy w stanie zobaczyć, że prawdziwe, trwałe szczęście nie musi być zakłócane na skutek pojawienia się niespodziewanych zmian.
 10. Dusza wie, że właśnie poprzez przyznanie się do tego, co się czuje, zmniejsza się napięcie, a to pozwala miłości na łatwiejsze uzdrowienie każdej emocji. Ego jest w permanentnym stanie negocjacji, próbując odkryć dlaczego czuje się tak a nie inaczej i stara się wynegocjować inne doświadczenie.
 11. Skłonność do życia bardziej w przewidywaniach niż w chwili, która właśnie trwa, podtrzymuje przywiązanie ego do przekonania, że aby poczuć się inaczej, najpierw muszą się zmienić okoliczności zewnętrzne.
 12. Co by się stało, gdybyśmy zamiast starać się po kolei szanować, uznawać czy przyjmować nasze doświadczenia, mieli sposób na rozwijanie tych wszystkich zachowań jednocześnie? Jest to możliwe dzięki poznaniu jednego z najpotężniejszych narzędzi duszy służących transformacji. Jest nim potęga ODDECHU. Kiedy postanawiamy, żeby oddychać w danej sytuacji, zamiast się o nią sprzeczać, jednocześnie szanujemy, uznajemy i przyjmujemy ewolucyjne korzyści każdego spotkania i każdego doświadczenia.
 13. Kiedy jesteśmy uśpieni w ego, bezwiednie przejmujemy energię innych osób. Jednak jeśli jesteśmy zakorzenieni w duszy, nie bierzemy niczego do siebie, tylko CZUJEMY warstwy emocji, które nasze pola energii wyrzucają z pól otaczających nas ludzi i pozostajemy wolni.
 14. Istnieją nieskończone sposoby, żeby siebie kochać. Wszystko to są ważne momenty, które mają być ciągłym przypomnieniem, że bez względu na to, jak wygląda twoje życie, zawsze jesteś po swojej stronie.
 15. Niezależnie od tego, czy relacja jest romantyczna czy braterska, każdy związek służy uzdrowieniu pęknięć, które kiedyś oddzieliły wewnętrzną męskość od kobiecości.
Share This