Aktualności i artykuły

Gdzie jest twoja nisza Tada Hargrave to pierwsza premiera lata 2019 roku. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to książka zupełnie inna od tych dotychczas publikowanych przez Biały Wiatr. Na pewno nie dotyczy ona holistycznego podejścia do zdrowia i nie jest pozycją typowo nakierowaną na rozwój duchowy. Tym niemniej to absolutnie wartościowa książka, którą polecamy wszystkim, zadającym sobie pytania dotyczące sensu swojego życia oraz poszukiwania własnego miejsca w świecie. Doskonałe i bardzo świeże spostrzeżenia autora, wiele cennych sentencji, aforyzmów i cytatów znanych ludzi oraz trafne podsumowania dotyczące naszej ziemskiej wędrówki czynią z tej pozycji przydatny poradnik, który może poszerzyć naszą percepcję na wiele spraw.

Zbyt często porównujemy nasze „pełnometrażowe filmy” do „krótkich podsumowań”, dokonywanych przez innych ludzi. Swoje wnętrze konfrontujemy z tym, co widzimy na zewnątrz u innych.  Przyrównujemy się do osób, które naszym zdaniem nas wyprzedzają. Porównujemy się z ideałami. Nic dziwnego, że często czujemy się niemal jak śmiecie!Usiądź i zauważ jak bardzo się rozwinąłeś. Doceń siebie za wszystko, co przezwyciężyłeś i czego się nauczyłeś. Nie jesteś tym, kim byłeś kiedyś. Łatwo przeoczyć, jak bardzo się wzrosło i ile wiedzy się zyskało.

Mój Boże, a co jeśli obudzisz się pewnego dnia, mając 65 czy 75 lat i zdasz sobie sprawę, że nie wydałeś żadnej książki… albo że przez wszystkie te lata nie kąpałeś się w ciepłym morzu czy oceanie, bo twoje uda nie były zbyt jędrne, a brzuch był za duży. Albo że byłeś perfekcjonistą i tak bardzo chciałeś przypodobać się ludziom, że zapomniałeś wieść soczyste, twórcze życie, pełne wyobraźni i niezliczonych głupstw, wpatrując się w gwiazdy tak jak w dzieciństwie? To złamie ci serce. Nie dopuść do tego….

X