Fragment tekstu książki “Intuicja” Adamus Saint-Germain, Tobiasz

lis 28, 2022 | Wiedza

TOBIASZ

Sesja pierwsza

I tak właśnie jest, drodzy Shaumbra, że powracam do Grecji. Minęło co prawda ponad 2000 lat, ale byłem zdeterminowany, żeby tu wrócić. W moim życiu jako Tobiasz podróżowałem do tych ziem, które teraz nazywacie Grecją wiele razy jako kupiec. Zachwycili mnie tutejsi ludzie, a jedzenie zawsze było wyśmienite. Wszystkie skały tej ziemi, łącznie z tą, na której teraz siedzicie, napełnione były Duchem. Wdychając powietrze Grecji, z jej górami i morzem oraz z Duchem tak bardzo obecnym w tej pięknej krainie, poczułem jak bardzo wyjątkowe jest to miejsce i obiecałem sobie, że kiedyś tu wrócę.

Nawet w moim życiu jako Tobiasz planowałem przeprowadzić się do Grecji, zabierając ze sobą całą rodzinę. A kiedy zakończyłem to wcielenie nie zrealizowawszy tego planu, coś w mojej duszy zawołało – Chcę  jeszcze raz powrócić do tej ziemi obfitej, pachnącej miodem, Duchem i pasją – i oto jestem.

Wróciłem, żeby znów napawać się greckim powietrzem. Ach, ten zapach przywołuje tyle pięknych wspomnień. Śmiało, powąchajcie tutejsze powietrze. Być może wielu z was mieszka tu tak długo, że zapomnieliście, jak ono pachnie, ale to powietrze ma swoisty zapach. Jest w nim energia.

Co za przyjemność, wrócić tu poprzez Cauldre’a (Geoffrey Hoppe) i przez każdego z was, do tego miejsca, które było tak ważne w starożytnej historii, ale będzie równie ważne w historii współczesnej. To wielki zaszczyt być tu zaproszonym i wiedzieć, że wrócę do tej ziemi również w ciele fizycznym, jako ten, którego nazywamy Sam. Może minąć wiele lat, zanim Sam faktycznie tu dotrze, ale coś go tu przywoła. Okoliczności życia sprowadzą go tutaj, ponieważ energia już dojrzała i jest otwarta.

Weźmy razem głęboki oddech, łącząc nasze energie w tej pięknej krainie.

 

O czym jest ten materiał?

Zaplanowaliśmy dla was wspaniały weekend. Po tej sesji ze mną, Tobiaszem, spotkacie się z Mistrzem Kuthumi. Kuthumi Lal Singh wprowadzi was głębiej w temat naszego wspólnego zgromadzenia. Ach, wy ciekawi, dociekliwi ludzie – chcieliście wiedzieć, o czym będziemy mówić podczas tego weekendu, zanim się na niego zapisaliście. Martwiliście się, że temat nie będzie wystarczająco interesujący, godny waszej uwagi, lub że nie będzie aż tak istotny.

Ale zrobiliśmy coś bardzo ciekawego – celowo nie ujawniliśmy zbyt wiele o temacie naszego spotkania. Dałem jedną małą wskazówkę na ostatnim comiesięcznym Shoudzie. Powiedziałem, że porozmawiamy o Domu Przebudzenia – i tak będzie, ale mamy też wiele innych kwestii do omówienia. Będziemy mówić o przebudzeniu, ale porozmawiamy również o czymś bardzo wyjątkowym, zamiast tylko o tym miejscu w innych wymiarach zwanym Domem Przebudzenia, do którego zmierza teraz wielu ludzi w ramach swojej duchowej transformacji. Porozmawiamy o czymś bardzo istotnym.

Brak jasności co do tematu naszego spotkania służył temu, żeby pomóc wam zbudować nowe poczucie zaufania do siebie. Sprowokował was do zgadywania, o czym będzie mówił Tobiasz i inni zaproszeni goście. A kiedy poczuliście się sfrustrowani brakiem odpowiedzi w umyśle, odpuściliście wszelkie domysły. A gdy odpuściliście, zaczęliście wczuwać się w energię weekendu i tego spotkania. Poczuliście jak ta energia się rozszerza, jak obejmuje nie tylko was, siedzących na tych krzesłach, ale też wielu innych Shaumbra z całego świata, którzy dostrajają się teraz do nas, świadomie lub nieświadomie.

Jest jeszcze jeden element tego weekendu. Poruszany tu temat obejmuje również ludzi spoza grupy Shaumbra, którzy dołączą do nas w inny sposób. Wielu z nich przeczyta lub odtworzy ten materiał znacznie później. Pomagacie zatem wnieść do świata ważny materiał dla tych, którzy są zainteresowani przejściem na kolejny poziom swojej ewolucji.

Więc próbowaliście wczuć się w energię, „co wydarzy się w ten weekend”, a w ciągu ostatnich kilku dni naprawdę zaczęliście to czuć. Być może wasze umysły wciąż nie są w stanie ubrać tego w słowa, ale macie w sobie to uczucie. Wielu z was od razu poczuło, że nie będę tu sam. Niektórzy po prostu wiedzieli, że będzie to również Adamus Saint-Germain, Mistrz Kuthumi oraz inne energie, które do nas dołączą.

Drodzy Shaumbra, weźcie teraz głęboki oddech, który pozwoli waszej energii rozszerzyć się i otworzyć na to, co nazywamy Shoudem.

W ostatnim czasie podróżujemy po całym świecie, ponieważ ja Tobiasz, wrócę do fizycznej formy już za kilka krótkich miesięcy, około ośmiu miesięcy od teraz. Jeździmy więc po całym świecie, rozmawiając z ludźmi, którzy są gotowi się przebudzić na tak wiele różnych sposobów. Ci z was, którzy jesteście tutaj zgromadzeni i którzy to czytacie, przeszliście wiele etapów w swoim własnym procesie przebudzenia, ale wiecie, że zostało jeszcze kilka kroków… jeszcze kilka rzeczy do zrobienia.

 

Aktualne energie na świecie

Wracamy do Grecji, ponieważ to jest kolebka ludzkości. Tu narodziła się wasza współczesna cywilizacja, wśród greckich filozofów, lekarzy, aktorów i myślicieli. Kiedy świat przechodzi bardzo ważną i wielką transformację w nową energię, świadomość wykorzystuje i czerpie z rzeczy, które zna również z przeszłości. W pewnym sensie można powiedzieć, że ludzka świadomość wraca do swoich doświadczeń, patrzy na znaczące momenty w swojej historii i czerpie z tych wydarzeń, żeby wspierać bieżące zmiany i ewolucję.

Większość z was wie, że we wrześniu 2007 roku, w ludzkiej świadomości nastąpiło to, co nazywamy Skokiem Kwantowym. Patrząc gołym okiem, niewiele wydarzyło się tego dnia, ale jak wtedy mówiliśmy, to co ważne, miało wydarzyć się później. Mówiliśmy, że sprawy potoczą się bardzo szybko i że wiele rzeczy zacznie mocno odbiegać od starych wzorców, ponieważ zeszliście z liniowej ścieżki ewolucji. Wcześniej świadomość poszerzała się w bardzo miarowym tempie. Łatwo było określić tempo jej rozwoju i wzrostu. Ale kiedy doszliście do punktu Skoku Kwantowego, nastąpił ogromny przeskok świadomości, po którym niemożliwe jest podążanie starą utartą ścieżką. Powstała wówczas zupełnie nowa ścieżka. To jest to, czego wszyscy doświadczacie od roku 2007.

Zobaczcie, co wydarzyło się od tamtego czasu. Spójrzcie na światowe rynki finansowe. Mówiliśmy wam wiele lat temu, że te rynki muszą się zmienić, że światowe systemy monetarne i bankowe muszą ulec transformacji. Zbyt wiele zasobów było dotychczas w rękach niewielkiej garstki ludzi. Nie mówimy o redystrybucji bogactwa w kategoriach zabierania tym, którzy mają pieniądze i dawania tym, którzy ich nie mają… mówimy o przywróceniu równowagi pomiędzy energią i świadomością. To właśnie dzieje się teraz na świecie – redystrybucja, sprawiedliwy podział, w którym wszyscy mają ten sam potencjał. W starej energii potencjały straciły równowagę, a w Nowej Energii wracają do równowagi.

Teraz każdy człowiek na Ziemi posiada ten sam potencjał. Każdy sam podejmuje decyzję czy chce cokolwiek z nim zrobić. Każdy ma wolny wybór, żeby ten potencjał wykorzystać lub go zignorować.

Tak więc zmiany, które zachodzą obecnie w systemach finansowych, są bezprecedensowe.

W ciągu najbliższych kilku lat zobaczycie wielkie zmiany również w innych dziedzinach, ponieważ rozpocznie się przywracanie równowagi i uzdrawianie starych ran religijnych. To kolejny duży temat, który się pojawi. Przechodzicie przez kryzys finansowy, obserwujecie większą akceptację dla ludzi innych ras, a następnie na światło dzienne wyjdzie wiele tematów związanych z religią.

Próbujemy powiedzieć, drodzy Shaumbra, że nastały absolutnie bezprecedensowe czasy. Świadomość przechodzi na nowy poziom i jest teraz w połowie swojej drogi, dlatego wydaje się tak niezrównoważona. Opuściła już stary peron i jest w drodze, tak jak pociąg, który przejeżdża między jedną stacją a drugą. Znajduje się obecnie w strefie pomiędzy nimi. Dotrze do nowej stacji, do nowego punktu świadomości, w ciągu najbliższych kilkunastu lat. Dla wielu będzie to wyboista jazda. W życiu wielu ludzi runie stary fundament władzy i kontroli, ponieważ władza jest iluzją. Władza jest niepotrzebna. Suwerenna istota, suwerenne państwo i suwerenna planeta nie potrzebuje władzy. Tak więc, jak powiedział Saint-Germain w ostatnim comiesięcznym Shoudzie, nadchodzi pożegnanie z władzą – z ludźmi, którzy gromadzą, bawią się i manipulują władzą – ich czas dobiega końca.

Ludzka świadomość, będąc w drodze do swojego celu, czyli znacznie bardziej rozwiniętej świadomości na Ziemi, próbuje siebie odnaleźć. Próbuje znaleźć swoją energię, swoją autentyczną świadomość. W tym procesie świadomość dosłownie wraca do przeszłości i zaczyna wczuwać się we wszystko, co miało miejsce wcześniej. Cofa się i przypomina sobie główne punkty zwrotne w historii, takie jak wasze wielkie wojny światowe. Spogląda w przeszłość na takie momenty jak narodziny świadomości Chrystusowej na Ziemi 2000 lat temu. Patrzy na mocno kształtujące czasy dalszej historii, około 500 do 600 lat p.n.e., kiedy na Ziemię przybyło wielu mędrców, takich jak Budda i wielu innych, którzy inkarnowali w tamtym czasie.

Świadomość wraca również do czasów cywilizacji greckiej, która pomogła wyprowadzić ludzkość z bardzo mrocznych czasów, z czasów plemion koczowniczych, z czasów braku prawdziwego wglądu i prawdziwych działań na rzecz ludzkości, do czasów wielkiego narodu greckiego. Świadomość sięga do tych dawnych czasów, żeby pomóc sobie zrozumieć, dokąd zmierza. Nie próbuje powtórzyć tego, co było. Innymi słowy, nie próbuje naśladować czasów sprzed tysięcy lat, ale czerpie ze swojej mądrości, z własnej ewolucji i progresji.

Dla tych z was, którzy mieszkają obecnie w Grecji, możecie niemal poczuć powracające tu macki ludzkiej świadomości. Nastąpi wzrost zainteresowania grecką historią i filozofią. Zauważycie zwiększoną ilość turystów przybywających do tego obszaru, nie tylko dlatego, że mogą kupić tańsze bilety lotnicze, nie tylko dlatego, że Grecy są uśmiechnięci, a jedzenie wspaniałe. Powrót do Grecji jest naturalną reakcją na ewolucję świadomości. Co wydarzyło się tutaj tysiące lat temu? Co sprowadziło tu wielkich filozofów, pisarzy i lekarzy? Dlaczego w tamtym czasie zgromadziło się tu tak wiele znamienitych osobistości? Powrót do Grecji pomoże wykorzystać tamte doświadczenia, żeby pomóc ludzkości przejść na wyższy poziom świadomości.

 

Potencjały ludzkości

Muszę przyznać, że z waszym analitycznym umysłem może być trudno wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał następny poziom ludzkiej świadomości. Niektórzy z was studiowali takie przedmioty jak socjologia czy historia i próbowali to zrozumieć. Dokąd zmierza teraz ludzkość? Jak będą wyglądały nowe rządy, system bankowy, religie i cała reszta za dziesięć czy dwadzieścia lat? Jak będzie wyglądała ludzkość? To ciekawe pytania, ale proszę was, poświęćcie trochę czasu, żeby wyjść z umysłu, ponieważ umysł nie jest w stanie sobie tego wyobrazić. Twój umysł chce powiedzieć – Cóż, wzrost i zmiany zachodzą w bardzo określonym tempie i dlatego, jeśli teraz jesteśmy tutaj, to za dwadzieścia lat będziemy mniej więcej w tamtym punkcie. Porzućcie ten utarty tok myślenia, ponieważ ludzkość, świadomość, świat zmieni się w tak bezprecedensowym tempie i w tak bezprecedensowy sposób, że trudno to sobie wyobrazić, myśląc o tym w dzisiejszych kategoriach.

Aby zrozumieć, gdzie będzie świat za kilkanaście lat, potrzebna jest wasza wyobraźnia. To wymaga myślenia nieszablonowego, wykraczającego poza granice obecnych mechanizmów napędowych świata, ponieważ one się zmienią. Trzeba myśleć nieszablonowo choćby w zakresie medycyny, ponieważ nadchodzą zdumiewające zmiany. Ci, którzy zajmują się rozwojem medycznym – kiedy wchodzą w swoje sny i wyobraźnię, pozwalają swoim energiom płynąć z powrotem do Grecji, do czasów kwantowej zmiany cywilizacyjnej tysiące lat temu. Czerpią z mądrości, świadomości i kreatywności tych, którzy stworzyli wielką grecką cywilizację.

Kiedy zastanawiacie się, jak poradzić sobie z wyzwaniami, przed którymi stoi teraz Ziemia i wykreślacie to w arkuszu kalkulacyjnym, chcielibyście powiedzieć – Jeśli dzisiaj jesteśmy w tym miejscu i podejmiemy tego rodzaju działania, to za pięć lat będziemy w tym miejscu… ale zatrzymajcie się na chwilę. Tu trzeba myśleć nieszablonowo, ponieważ rzeczy zmieniają się tak szybko, że są nieprzewidywalne. Nie da się ich przewidzieć za pomocą umysłu.

Jeśli jesteście uzdrowicielami i pracujecie z uzdrawiającymi energiami, mówicie – Nauczyłem się tak wiele o tym, jak działa energia i jak mogę pracować z moimi klientami za pomocą esencji, olejków, terapii czy czegokolwiek innego… ale zastanawiacie się, gdzie będziecie za pięć lub dziesięć lat, zatrzymajcie się na chwilę. Wyjdźcie ze swojego analizującego umysłu, ponieważ zmiany, które zajdą w pracy z energią podczas tej ewolucji świadomości, nadejdą bardzo szybko i przyjdą właśnie do was – do was. Nie oczekujcie nauczyciela z egzotycznego kraju, kogoś z doktoratem lub kogoś, kto pracuje w tym temacie od dwudziestu czy trzydziestu lat. Zrozumcie, że to wy będziecie rozwijać naukę Nowej Energii.

Nauka Nowej Energii jest bardzo interesującym tematem, ponieważ obecna nauka, jak wiecie, jest głównie analityczna. W większości jest przewidywalna i wymierna. Dodajemy więc wyrażenie Nowa Energia i zmienia ono świadomość tego terminu. To już nie tylko nauka. Nauka Nowej Energii jest poza schematem, rozumie, jak działa energia, jak przepływa przez ciało i umysł, dając nowe, fenomenalne wglądy w to, co nazywacie pracą z energią lub pracą z duchem. To wszystko szybko się zmieni.

Zastosujecie termin „Nowa Energia” również w dziedzinie medycyny. Zamiast starej farmaceutycznej formuły dostarczanej do organizmu w pigułce, nastąpią takie postępy w medycynie, które będą prawdziwą zmianą świadomości. Odejdziecie od silnych substancji chemicznych, na rzecz medycyny, w której uwzględniane są elementy ziemi, aktualna świadomość człowieka, potencjał nowej energii i całkiem nowy proces zdrowienia.

Chodzi mi o to, drodzy Shaumbra, jeśli nie jest to dla was jeszcze oczywiste, że żyjecie w niesamowitych czasach. To nie jest tylko kolejne wcielenie. To nie jest standardowe doświadczenie na Ziemi. To nie jest tylko kolejna historyczna zmiana. Jest to największa, najszybsza i najważniejsza transformacja, jakiej kiedykolwiek doświadczyliśmy w ludzkiej świadomości do tej pory.

Jest jeszcze jeden interesujący element w tym, co teraz się wydarza. Pod koniec tego okresu, który nazywamy epoką Atlantydy, wielu Atlantów opuściło ziemie, które teraz nazywacie Ameryką Północną oraz części Ameryki Południowej i przybyli tutaj. Udali się do takich miejsc jak Grecja, Rumunia, Węgry i Bułgaria. Atlanci przybyli w te okolice, a po jakimś czasie wielu emigrowało również do miejsca, które znacie teraz jako Bliski Wschód, do Izraela i sąsiednich krajów. Niektórzy popłynęli też na północ… w rejonie Morza Bałtyckiego, osiedliło się bardzo wielu Atlantów.

Tak więc drodzy Shaumbra, nie jest zaskoczeniem, że świadomość ewoluująca do nowego poziomu, angażuje również stare atlantydzkie energie. Będą się one pojawiać na tej ziemi. Będzie kilka ciekawych odkryć archeologicznych. Ale ten proces przywołuje również starą atlantydzką świadomość, żeby pomóc wprowadzić dzisiejszą świadomość w nową erę.

Jesteśmy na progu czwartej ery ludzkości. Pierwszą erą była Lemuria, dawno, dawno temu. Niektórzy z was pamiętają te czasy, ponieważ było to wasze pierwsze życie w ludzkim ciele. Druga era to era Atlantydy. Wszyscy z was mają związek z energiami Atlantydy i do pewnego stopnia każdy z was pamięta te czasy. Potem, zaczynając około 5000 lub 6000 lat temu, rozpoczęliście nową erę zwaną erą Christosa, kryształową erę ludzkości. Ta era przyniosła wasze współczesne koncepcje Boga i religii. Pamiętajcie, że w czasach Atlantydy nie istniało nawet słowo „Bóg”. Nie było świadomości Boga ani religii. Tak naprawdę dopiero w ciągu ostatnich 8000 lat waszej historii powstała prawdziwa religia i ostatecznie koncepcja jednego Boga, zamiast wielu różnych bóstw. Tak właśnie definiujemy erę Christosa – jako erę jednego Boga.

Teraz zaś wkroczyliście w czwartą erę… erę Nowej Energii. Ona wciąż nabiera kształtu i formy, i potrwa to jeszcze jakiś czas, ale będzie wykraczać daleko poza inne epoki. To będzie zupełnie inny czas dla ludzi na Ziemi. Będziecie przechodzić przez wyzwania i trudności, ponieważ za każdym razem, gdy energia zmienia się w tak dużym stopniu – gdy zmienia się świadomość – wymaga to porzucenia utartych ścieżek, wymaga tego punktu pośredniego, w którym nie ugruntowaliście się jeszcze na nowych ścieżkach, więc wszystko wydaje się niestabilne i chaotyczne.

Jesteście w samym środku tej wielkiej, wielkiej zmiany. To jeden z powodów, dla którego chcieliśmy przyjechać tu do Grecji, żeby być z wami, żeby aktywować pewne energie, które są bardzo ważne dla was jako jednostek, ale również dla świadomości całej ludzkości… dla tych, którzy są zainteresowani wytyczaniem nowych ścieżek.

 

Ufanie przepływowi życia

Zanim przejdę do opisu dokładnego planu na weekend, pozwolę sobie odpowiedzieć na jedno pytanie, które było zadawane przez was na różne sposoby. Bardzo wielu z was pyta – Tobiaszu, co powinienem wiedzieć? Tobiaszu, jaka jest ta jedna rzecz, którą powinienem zrobić? Jaka jest ta jedna rzecz, którą chcesz mi przekazać? Uśmiecham się wtedy, robię krok w tył i chichoczę, bo to niekoniecznie jest to, czego moglibyście się spodziewać.

Najistotniejszą rzeczą, którą chcę podzielić się z wami oraz z ludźmi na całym świecie, jest to, że życie, ewolucja, jest naturalnym procesem. To wszystko to organiczny proces. Często dajecie się wciągnąć w mentalną analizę. Dajecie się złapać w potrzask, próbując rozgryźć wszystko głową. Staliście się ekspertami w tworzeniu labiryntów i łamigłówek. Staliście się ekspertami w tworzeniu skomplikowanych, wielowymiarowych zagadek i wyzwań. Staliście się mistrzami w tworzeniu tych wszystkich ścieżek i korytarzy świadomości, prawie jak w jakiejś pułapce, żeby sprawdzić, czy możecie się z niej wydostać.

Drodzy Shaumbra, w dowolnym momencie możecie wybrać, żeby przestać to robić. Możecie przestać biegać dookoła, próbując wszystko zrozumieć i przyjąć, że to jest najbardziej naturalny proces. Niektórzy z was mogą chcieć z tym polemizować. Możecie chcieć się spierać lub kurczowo trzymać się wyzwań i trudności. Niektórzy z was naprawdę lubią wyzwania w życiu. Mówię wam teraz w bardzo prosty i pełen miłości sposób, że ewolucja duszy jest naturalna. Nie musicie robić nic więcej niż tylko uczestniczyć w życiu. Z pewnością nie musicie ubłagiwać żadnego Boga. Nie musicie przestrzegać żadnych zasad lub wytycznych dotyczących waszego życia. Nie musicie dociekać znaczenia, celu ani sekretu egzystencji. To wszystko jest naturalnym procesem – jeśli na to pozwolicie. Jeśli na to pozwolicie.

Twoje ciało, twoje fizyczne ja, twoje zdrowie – uleczy się samo, jeśli na to pozwolisz. Jeśli zaczniesz mu ufać, jeśli przestaniesz nim manipulować i faszerować lekami, ono uleczy się samo. Wszystko czego potrzebujesz w życiu, wszelka mądrość, dostatek czy połączenie z innymi ludźmi będzie tam gdzie trzeba, jeśli na to pozwolisz. Owszem możesz czuć się nieswojo z tym pomysłem. Myślisz, że musisz naciskać, zmagać się, wkładać we wszystko wysiłek. Ale jeśli się wysilasz, jeśli musisz nieustannie naciskać na rzeczywistość, to znaczy, że wybierasz trudną drogę.

Ewolucja twojej duszy jest naturalnym procesem. Nie musisz się martwić, że zrobisz coś nie tak. Powiedziałbym, że zdecydowaną większość twojej życiowej energii poświęcasz na dwie rzeczy – pierwsza, o której wspomniał wcześniej Cauldre, to dbanie o innych ludzi. Ale czy to naprawdę twoja odpowiedzialność? Myślenie, że musisz opiekować się wszystkimi dookoła jest przeciwieństwem współczucia. Kochaj ich, owszem. Szanuj ich, absolutnie. Szanuj ich zarówno jako istoty duchowe, jak i ludzkie. Ale przestań próbować robić cokolwiek za nich. To przynosi efekt przeciwny do zamierzonego.

Druga rzecz, na którą poświęcasz swój czas i energię, to zamartwianie się o to, co będzie, a czego nie będzie, martwienie się o przyszłość. Czy zdajesz sobie sprawę, że jeśli odpuścisz to wszystko w tej chwili i przestaniesz się martwić, wszystko i tak ułoży się lepiej, niż mógłby to zaplanować twój ludzki umysł? Twoje życie będzie dużo łatwiejsze. Mówisz – Tak, ale muszę się chronić i bronić. Muszę się wysilać, bo inni coś mi zabiorą. Albo zejdę na manowce. Może uzależnię się od jedzenia albo narkotyków. Może jestem słaby i dlatego zawsze muszę być przygotowany.

Uff, to myślenie starej energii. To nawet nie jesteś ty. To przestarzały aspekt ciebie, ale tak naprawdę to nie ty. Co się stanie, jeśli zaufasz i pozwolisz naturalnej ewolucji twojej duszy, twojego ludzkiego ja, twojego umysłu i twojego ciała, żeby po prostu się wydarzyła i zaistniała? Twoją misją byłoby cieszenie się tym, przeżywanie i doświadczanie. Co się stanie, jeśli przestaniesz planować swoją przyszłość? Może to jest trochę niewygodne, ale drodzy Shaumbra, ma tu miejsce bardzo interesujące zjawisko duchowej fizyki.

Jak powiedziałem wcześniej, każda energia szuka równowagi i świadomości. Jeśli jakiekolwiek dwie energie, pięć energii lub milion energii znajduje się w stanie nierównowagi, dość łatwo znajdą sposób na odzyskanie równowagi… jeśli na to pozwolisz. Niektórzy z waszych fizyków kwantowych zaczynają dostrzegać to w naturze, w cząsteczkach subatomowych oraz – Cauldre nie zna właściwego słowa – w pewnych fundamentalnych prawach fizyki. Zaczynają dostrzegać naturalne odzyskiwanie równowagi wśród elementów, które zostały zdezorganizowane, zniszczone, rozerwane lub ukryte. Każda energia szuka równowagi. Cała świadomość nieustannie stara się rozszerzać i doświadczać siebie. Twoja dusza po prostu chce doświadczać. Chce dalej się rozwijać, doświadczać i  się cieszyć.

Co prawda zaczynasz rozumieć te podstawowe duchowe prawa fizyki i zdajesz sobie sprawę, że cały stres,  zamartwianie i kontrola są ogromną stratą energii. Ale nie ufasz sobie za bardzo, więc grasz dalej, aż pewnego dnia, miejmy nadzieję, zrezygnujesz z tej starej gry. Zrozumiesz, że ty również jesteś Bogiem. Zrozumiesz, że cała energia szuka rozwiązania i dąży do równowagi. Zrozumiesz, że twoja dusza, cała twoja istota, po prostu poszerza się i doświadcza.

W tej chwili możesz odpuścić manipulowanie, całe to stresujące działanie i po prostu pozwolić, żeby twoje życie znalazło się w nowym stanie świadomości. Czy możesz to zrobić? Czy potrafisz sobie wyobrazić, że już nie musisz się wysilać, planować czy martwić o cokolwiek, a jedynie uczestniczyć w życiu?

 

Rzeczywiste wdrażanie w życie

Oto przykład. Załóżmy, że wybierasz się w podróż do odległej krainy. Wypożyczasz samochód. Nie rozumiesz nawet języka tego kraju. Nie masz żadnych narzędzi poza samochodem i mapą, chociaż nie rozumiesz mapy, ponieważ jest w innym języku. Nagle gubisz się w środku wielkiej aglomeracji. Boisz się. Jesteś przerażony, ponieważ niektóre części miasta nie wydają ci się bezpieczne. Samochody nie jeżdżą po tej samej stronie ulicy, do której jesteś przyzwyczajony. Wszystko wydaje się nienaturalne i w końcu przyznajesz, że się zgubiłeś. Jesteś w tarapatach.

Zaczynasz analizować. Próbujesz znaleźć sposób, żeby się „odgubić”. Próbujesz odtworzyć swoje wcześniejsze kroki, ale gubisz się jeszcze bardziej, ponieważ zapomniałeś, jak się tam dostałeś na początku. Jesteś sfrustrowany, zły i przestraszony. Poddajesz się. Rezygnujesz ze swojego fundamentu, z własnej wartości i teraz zakładasz, że inni muszą ci pomóc, ponieważ nie jesteś w stanie zrobić tego samodzielnie.

Cóż, wpadanie w panikę i zdenerwowanie w takiej sytuacji to droga starej energii. Droga Nowej Energii polega na tym, że po prostu się tym nie martwisz. Wszystko samo do ciebie przychodzi. Po pierwsze wiesz, że nigdy nie możesz się zgubić. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w sytuacji, gdzie przez chwilę poczujesz, że się zgubiłeś, po prostu bierzesz głęboki oddech i przypominasz sobie, że wszystkie energie szukają rozwiązania. Zamiast panikować, analizować i martwić się o to, co się wydarzy, bierzesz głęboki oddech i cieszysz się tą chwilą.

Następnie pozwalasz energiom ci służyć, do momentu, w którym wszystko, czego potrzebujesz, samo do ciebie przychodzi. Może to być osoba, która nagle pojawia się znikąd, rozumie twój język, zna miasto i może cię pokierować. Może uświadamiasz sobie, że jeśli pójdziesz w określony sposób lub skręcisz w daną ulicę, to naturalnie dotrzesz tam, dokąd chcesz się udać. Jeśli podążasz za głosem serca, zamiast martwić się w umyśle, to nie tylko dotrzesz tam, gdzie chciałeś, ale znajdziesz też nowe miejsca i doświadczenia, których nigdy byś nie wymyślił.

Otworzą się przed tobą nowe światy i nowe doświadczenia, gdzie nie będziesz przepełniony strachem i paniką. I to jest droga Nowej Energii, drodzy Shaumbra. To jest naturalny sposób życia, rozumienie, że wszystko rozwiązuje się samo. Energie dążą do równowagi. To bardzo łatwy, naturalny sposób życia i teraz jesteście w takim punkcie swojego życia, gdzie stoicie na skrzyżowaniu i musicie podjąć decyzję. Czy chcecie żyć po staremu – i to jest w porządku – często pełni strachu, niepokoju i zamętu, czy wolicie żyć w nowy sposób?

 

Bieżący temat

Głównym tematem naszego weekendu jest…  INTUICJA. O tym będzie dziś mówił Kuthumi. Adamus poruszy ten temat jutro, a ja dodam coś od siebie na koniec. Wasza grupa pomaga otworzyć drzwi intuicji.

Intuicja to coś, co bardzo trudno opisać lub zdefiniować, ponieważ chcielibyście użyć konkretnych ludzkich słów. Ale powiedzmy, że intuicja jest naturalnym wiedzeniem. Po prostu coś wiesz. Nie wiesz, skąd to wiesz… ale po prostu wiesz. Intuicji nie można uzasadnić. Innymi słowy, nie można przeanalizować, jak ona działa. Nie uda się zdefiniować intuicji ani jej procesów, ponieważ ona nie jest jakąś rzeczą. Nie jest czymś liniowym. Istnieje poza rozumem, ale daje konkretny rezultat. Innymi słowy, nie można jej umieścić w określonych ramach, które da się zmierzyć czy przeanalizować. Nie można rozpatrywać jej mechanizmów i powiedzieć – Oto jak działa intuicja od A do Z.

Intuicja to bardzo naturalny proces, którego nie można zdefiniować, ale jej wyniki są wyraźne i namacalne. Kiedy pozwalacie na to, żeby intuicja kierowała waszym życiem, ono staje się dużo łatwiejsze. To życie bez konfliktów i dramatów. Wasza świadomość wykracza daleko poza ograniczenia ludzkiego umysłu. W życiu osoby, którą kieruje intuicja, nieustannie dzieją się rzeczy, które inni nazwaliby „magią”. Ktoś powiedziałby, że ta osoba ma bardzo wyjątkowych przewodników duchowych, którzy zawsze coś dla niej robią, ale osoby żyjące intuicyjnie nie potrzebują przewodników duchowych… są prowadzeni przez ich własną naturalną intuicję.

Intuicja jest doświadczeniem, które wszyscy przeżyliście w takim czy innym stopniu. Każdy z was doświadczył nagłego wiedzenia… świadomości, że zaraz zadzwoni telefon i że będzie to twój drogi przyjaciel Bob. A kiedy ​​myślisz o kimś, a e-mail od tej osoby pojawia się w twojej skrzynce, niemal w tym samym momencie, uśmiechasz się i mówisz – Ciekawe jak to się stało? Cóż, zadziałała tu intuicja.

Wracając do naszego przykładu, w którym zgubiłeś się w wielkim mieście w obcym kraju – intuicja mówi: Przestań się martwić. Uruchom samochód i zacznij jechać, a wszystko się ułoży. Kiedy pozwolisz, intuicja cię poprowadzi – może nie drogą, którą wybrałby umysł – ale zaprowadzi cię do najlepszego możliwego rozwiązania. Twój umysł może chcieć zakwestionować to uczucie, ale jeśli pozwolisz intuicji płynąć, zabierze cię do niesamowitych nowych miejsc.

Podczas naszej następnej sesji pojawi się Mistrz Kuthumi i powie wam coś więcej o intuicji. Jeśli pozwolisz, Kuthumi pomoże ci otworzyć drzwi intuicji w twoim życiu. Intuicja zawsze tam była i jest, ale przestałeś jej ufać i używać, więc się zestarzała i bardzo zardzewiała. Dlatego odzyskamy intuicję, jeśli tak wybierzesz. Jeżeli wolisz o tym pomyśleć, możesz usiąść i się zastanawiać, ale jeśli chcesz otworzyć drzwi do swojej intuicji, zrobimy to z razem z Kuthumim i Adamusem.

Kilka słów mądrości – lub ostrzeżenie, w zależności jak na to spojrzysz. Intuicyjne życie wymaga ogromnego zaufania do siebie. W naszej pracy z intuicją, nie możesz prosić nas, żebyśmy zrobili to za ciebie. Nie wzywaj nas, żebyśmy ci powróżyli lub rozwiązali twoje problemy. Będziesz rozwijał własną intuicję. Z pewnością będą chwile, w których twoja intuicja i umysł będą się zderzać. Być może nieraz poczujesz jakbyś poniósł porażkę. Może nawet tak się zezłościsz na intuicję, że będziesz chciał się jej pozbyć.

Ale, drodzy Shaumbra, możecie zaprosić intuicję do waszego życia na nowo. Możecie żyć bez wysiłku, dostrzec zupełnie nowy wymiar i otworzyć się na swoją boską mądrość, która będzie wzbogacać wasze życie.

Intuicja była jednym z tematów wielu badań w czasach starożytnej Grecji. Byli tacy, którzy zgłębiali filozofię, medycynę, sztukę i gwiazdy, ale byli też tacy, którzy zgłębiali intuicję. Oni naprawdę wcielili praktykę intuicji w życie. Stali się tak biegli w korzystaniu z intuicji, że dosłownie przewyższyli resztę społeczeństwa. Wtedy postanowili oddalić się od reszty społeczności, aby kontynuować intensywną naukę. Od tamtego czasu grupa ta działa w Grecji w takiej czy innej formie. Ludzie ci zwykle żyją samotnie lub w małych grupach. Podtrzymują energię i świadomość intuicji tu na Ziemi. Teraz zapraszamy ich energie, ich ducha, żeby dołączyli do naszego zgromadzenia i pomogli wam na nowo odkryć wasze intuicyjne ja.

Weźcie głęboki oddech. Razem otworzymy nowe drzwi.

Wrócimy po przerwie obiadowej i Kuthumi Lal Singh poprowadzi was w kilka bardzo interesujących i praktycznych doświadczeń z intuicją. A teraz życzę wam smacznego. Cieszcie się życiem.

I tak właśnie jest.

Share This