Kwas alfaliponowy – jedno z najważniejszych odkryć w dziedzinie biochemii. Poznaj kilka jego cennych właściwości

wrz 6, 2023 | Wiedza

Kwas alfa liponowy to zdumiewająca substancja, superantyoksydant i jedno z najważniejszych odkryć w dziedzinie biochemii. Pomógł poprawić zdrowie wielu ludzi, którzy stracili już wiarę w medycynę!

Podawany w odpowiedniej dawce, ALA nie wykazuje praktycznie żadnych efektów ubocznych. Jego pozytywny wpływ to niezaprzeczalny fakt. Posiada szeroki zakres zastosowań, dlatego dzięki odpowiedniej procedurze może być pomocny w leczeniu nie tylko chorób wątroby, ale i cukrzycy, osób zakażonych wirusem HIV, AIDS, immunosupresji, łuszczycy, egzemy, oparzeń, raka skóry, stwardnienia rozsianego, stwardnienia zanikowego bocznego, choroby Parkinsona i innych zaburzeń neurologicznych, reumatoidalnego zapalenia stawów, tocznia rumieniowatego, sklerodermii i innych chorób autoimmunologicznych, zwyrodnienia plamki żółtej, katarakty i innych chorób oczu, chorób serca, krążenia krwi, wylewu, i stwardnienia tętnic. Pomaga również pacjentom uniknąć skutków ubocznych związanych z innymi rodzajami leczenia.

Współcześnie zmagamy się z ekspozycją na znacznie większą ilość toksyn, niż kiedykolwiek wcześniej. Nasi przodkowie nie byli narażeni na związki chemiczne, z którymi  obecnie mamy do czynienia na co dzień w żywności, wodzie i powietrzu. Cóż, pewnie dlatego ewolucja nie pozwoliła nam rozwinąć odpowiednich mechanizmów fizjologicznych, umożliwiających pozbywania się nadmiaru nagromadzonych szkodliwych substancji. Coraz częściej słyszymy na przykład o zjawisku stresu oksydacyjnego,  który jest stanem zakłóconej równowagi między negatywnie oddziałującymi czynnikami zewnętrznymi oraz produktami ubocznymi własnych przemian metabolicznych, czyli wolnymi rodnikami (reaktywnymi formami tlenu), a zdolnością usuwania ich z organizmu, czyli zdolności ciała do detoksykacji i naprawy powstałych szkód.

Aby wrócić do równowagi – poza wieloma innymi elementami składającymi się na zdrowy styl życia – powinniśmy zasilać ciało tym wszystkim, co go odżywia, chroni i wzmacnia.

Dlaczego warto uwzględnić kwas alfaliponowy?

– ponieważ z wiekiem organizm produkuje go coraz mniej, a jest on niezbędnym ogniwem tworzenia energii w ciele

– ponieważ jest prawdopodobnie jedyną substancją, która jednocześnie jest hydrofilowa (rozpuszczalna w wodzie) i lipofilowym (rozpuszczalna w tłuszczach) Stąd jest w stanie dotrzeć wszędzie i zasilić każdą tkankę w organizmie.

Z powodu tego, że jest hydrofilowy – rozpuszcza się we krwi i innych wodnistych płynach ustrojowych. Ponieważ jest lipofilowy – rozpuszcza się również w tłuszczach. Dla porównania, witamina C jest tylko hydrofilowa, a witamina E jest tylko lipofilowa. Cechy obu jakości czynią ALA idealnym antyoksydantem, który pracuje na dwa sposoby. Zapobiega szkodliwemu działaniu wolnych rodników w każdym otoczeniu, niezależnie, czy jest to płyn mózgowy, krew, zapasy tłuszczu, serce, trzustka, nerki, kości, chrząstka, wątroba, czy jakakolwiek komórka w każdym organie. ALA może pełnić te same funkcje w wodnistym płynie w komórce, we krwi, i innych zawierających wodę płynach, które mają kontakt z tkankami, co np. witamina C. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom, ALA może również z łatwością przenikać przez barierę krew – mózg i zwiększać dostępność energii dla mózgu.

– ponieważ posiada unikalną zdolność odzyskiwania i przetwarzania innych przeciwutleniaczy, takich jak witamina C, E, oraz glutation. Kiedy którykolwiek z nich spełni swoją funkcję i „wyczerpie się”, ALA jest w stanie sprawić, że będzie z powrotem zdatny do użytku

– ponieważ chelatuje (wiąże) i pomaga usunąć z organizmu metale ciężkie (np. rtęć, arsen, ołów, aluminium)

– ponieważ chroni zdrową komórkę oraz cały genom przez wpływem wolnych rodników

Kwas alfa liponowy to dużo więcej niż kolejny modny suplement, który możesz kupić bez recepty w miejscowym sklepie ze zdrową żywnością! Przeczytajcie pasjonującą książkę o kwasie alfaliponowym lekarza dr Burta Berksona, który poświęcił kilkadziesiąt lat swojego życia na badanie tej substancji

A to jeszcze dwie jego wypowiedzi:

“Przez ponad dwadzieścia lat pracy z ALA, widziałem na własne oczy zdumiewające ozdrowienia pacjentów, których los zdawał się być przesądzony. ALA pomógł wielu osobom, dla których jedyną nadzieją na wyleczenie wydawał się przeszczep wątroby. Przyspieszył bowiem znacznie regenerację tkanki wątrobowej. Zapewnił wielu cukrzykom możliwość obniżenia dawki przyjmowanej insuliny. Pomógł również pozbyć się bólu, który często towarzyszy temu schorzeniu. Byłem świadkiem tego, jak zaordynowany na receptę zastrzyk z ALA, ocalił życie ludziom, którzy bez niego nie mieliby szans na przeżycie”

“Po wielu latach badań i pracy z pacjentami, doszedłem do wniosku, że aby zachować zdrowie i zestarzeć się z wdziękiem w tak wysoce zanieczyszczonym środowisku, musimy suplementować nasze diety antyoksydantami, takimi jak ALA. Dlaczego mówię „suplementować diety”, zamiast po prostu „jeść zdrowo”? Ponieważ jeżeli jesteś  w średnim wieku – tj. po czterdziestce – nie ma możliwości, żebyś uzyskał wystarczającą ilość kwasu alfa liponowego z samego pożywienia. Musiałbyś jeść kilkadziesiąt kilogramów szpinaku dziennie, żeby otrzymać ilość ALA mieszczącą się w jednej kapsułce o 100 mg substancji”.

 

 

 

 

 

Share This