Perełka dla miłośników roślin leczniczych – CO RADZĄ ZIOŁA – pierwsza premiera kwietnia 2024

kwi 19, 2024 | Wiedza

Jeśli lubicie i cenicie tematy związane z naturalnymi sposobami przywracania równowagi organizmu, to tej książki nie możecie pominąć.

Opracowanie Bartosza Jemioły liczące aż 496 stron to bogaty w wiedzę i praktyczne porady przewodnik po polskich ziołach, które są nieodzowne w dzisiejszych czasach. Książka składa się z trzech podstawowych części

1 To tzw phytoliberandum domum czyli domowa samopomoc ziołowa w pospolitych dolegliwościach (co ważne z wykorzystaniem nie tylko rodzimych roślin leczniczych, ale również pospolitych przypraw, które można znaleźć niemal w każdej kuchni. Jako że jest to Tom1 tego kompendium zawarte są w nim porady dotyczące schorzeń zaczynających się na  początkowe litery alfabetu m.in  bezsenność, biegunka, ból zęba,  ból głowy, ból zęba, ból ucha, jęczmień, kac

2 Wnikliwe opracowanie dotyczące ziół stosowanych w przypadku traumy, lęku i depresji z uwzględnieniem roślin adaptogennych i sugerowanym dawkowaniem oraz formami przyjmowania

3  Jak dotychczas jedyne w Polsce opracowanie dotyczące bezpieczeństwa stosowania ziół z uwzględnieniem ich interakcji z lekami oraz innymi ziołami. To naprawdę bezcenna wiedza zebrana w jednym miejscu!!

Bartosz Jemioła – to farmaceuta, fitoterapeuta oraz terapeuta medycyny chińskiej. Uczestnik kursów dra Tadeusza Błaszczyka oraz Claude Diolosa i prof. Sun Peilina.

Współorganizator Kursu Towaroznawstwa Zielarskiego oraz wykładowca farmakognozji dla  Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rzeszowie.

Wykładowca na kursach integracyjnych w Polskiej Szkole Integracyjnej Medycyny Chińskiej im. Tadeusza Błaszczyka.

Członek Rady Naukowej Fundacji Santa Herba, prowadzącej edukację i konsultacje w sektorze medycyny naturalnej z ukierunkowaniem na terapie konopne.

Prelegent na szkoleniach dla farmaceutów z ramienia Podkarpackiej Izby Aptekarskiej.

Prowadzi również wykłady teoretyczne oraz zajęcia terenowe z zakresu nowoczesnej fitoterapii, tradycyjnego ziołolecznictwa ludowego oraz dzikich roślin jadalnych. Organizator szkoleń z zakresu użytkowania roślin w survivalu. Autor książki „Terenowa apteczka ziołowa” wydanej nakładem wydawnictwa Pascal.

 

Share This