Światowy bestseller dla kobiet nareszcie w polskiej wersji językowej!!

sty 28, 2024 | Wiedza

80% chorób autoimmunologicznych dotyka kobiety Dlaczego?

Ponieważ kobiety w naszej kulturze są zaprogramowane, żeby być bardzo miłe i urocze, nie złościć się, akceptować ciężar stresu innych ludzi, opiekować się swoimi partnerami i dbać o emocje wszystkich wokół z wyjątkiem swoich własnych.

Dlatego właśnie ta wielka tajemnica, dlaczego na większość chorób autoimmunologicznych chorują kobiety … to nie żadna tajemnica!

Ale ponieważ one bezwiednie grają tę rolę, narażają się na duży stres i ten stres zostawia ślad w ich ciałach…

Gabor Mate – lekarz specjalizujący się w badaniu traumy, autor książki „Kiedy ciało mówi nie”

 

 

Cieszymy się niezmiernie, że to właśnie Biały Wiatr otrzymał zgodę na publikację książki Syndrom Miłej Dziewczyny w Polsce. To trudne do uwierzenia, że książka, która już dawno stała się międzynarodowym bestsellerem, wcześniej nie zwróciła uwagi innych wydawców.

A to ze wszech miar ważna i potrzebna publikacja!

Mamy nadzieję, że dzięki niej wiele kobiet w Polsce (w każdym wieku) jeszcze bardziej zbliży się do siebie i będzie szła przez życie, ciesząc się większą wewnętrzną mocą.

Bo Silna Kobieta – antonim Miłej Dziewczyny – nie traci nic ze swojej kobiecości.  To jeszcze bardziej kobieca kobieta, ale bez syndromu „miłej osoby”. To kobieta, która odzyskuje swoje życie dzięki temu, że coraz bardziej i częściej staje po swojej stronie, uwalnia się ze starych schematów winy, wstydu czy zależności od tego, co sądzą o niej inni. Wychodzi z obciążających wzorców wychowania i niezdrowych wzorców relacyjnych. Widzi kiedy na horyzoncie pojawia się manipulacja czy brak szacunku, uczy się dostrzegać gry, w które również sama daje się wciągnąć i potrafi powiedzieć „nie” kiedy narażone jest jej bezpieczeństwo czy dobre imię.

Ta książka dedykowana jest tym wszystkim kobietom na świecie, które wciąż wierzą, że muszą być miłe, żeby być kochane, akceptowane, otoczone opieką i bezpieczne. Jest też przeznaczona dla wszystkich terapeutów oraz obrońców praw kobiet, którzy dokładają starań, żeby pomóc kobietom zrozumieć, że lepiej jest być w swojej mocy, niż być miłą.

Wiele wartościowych treści odnajdą tu zarówno te kobiety, które pragną wyzwolić się z dotychczasowych wzorców i wreszcie stanąć po swojej stronie, jak i dla tych, które już są na ścieżce powrotu do siebie, aby mogły sprawdzić na ile stare schematy wciąż jeszcze są obecne w ich życiu.

 

 

 

Share This