Wpływ narzędzi tensorowych Light Life® na przechowywanie i transport warzyw i owoców

mar 12, 2023 | Wiedza

Ostatnio z Wyspy Południowej (Wyspa Południowa to jedna z 2 głównych wysp Nowej Zelandii – przyp. tłum.) napływają raporty terenowe świadczące o pozytywnych efektach stosowania narzędzi Slima w praktykach rolniczych. Duży odsetek produktów z nowozelandzkich farm uprawia się na eksport do krajów azjatyckich i portów europejskich.

Przedsiębiorstwo R.C. Hari and Sons jest dystrybutorem warzyw na dużą skalę w tym rejonie, a przed wprowadzeniem technologii Light-Life® byli bliscy bankructwa. Wiele ich produktów psuło się lub gniło w drodze do miejsca docelowego, przez co odrzucano je w punkcie granicznym lub wyrzucano do morza. Koszty transportu oraz utrata dochodów sprawiły, że firma popadła w poważne tarapaty. Kiedy zniknęła nadzieja na poprawę sytuacji, Philip Gray, jeden ze współpracowników Slima w Nowej Zelandii, przedstawił ludziom z R.C. Hari narzędzia Light-Life®.

W ciągu roku od zainstalowania kilku harmonizatorów, które emitowały właściwe częstotliwości, a także po wzmocnieniu wody do nawadniania upraw poprzez zainstalowanie pierścieni na systemach zraszających i głowicach natryskowych, wszystko się odwróciło. Plony zwiększyły się o 30 procent, a jakość i właściwości przechowywania wszystkich produktów wzrosły znacząco.

Inspektorzy eksportu byli pod tak dużym wrażeniem produktów R.C. Hari, że napisali i złożyli specjalne raporty, żeby poprzeć tego producenta. Raporty te zawierały stwierdzenia świadczące o tym, że liczba pasożytów i insektów na produktach dostarczanych do stacji eksportowej była niższa niż kiedykolwiek w historii.

W ciągu jednego sezonu wszyscy główni nabywcy R.C. Hari byli pod takim samym wrażeniem jak inspektorzy. Kupcy zwrócili się do firmy z prośbą o wyłączne prawo do zakupu każdego funta warzyw, które R.C. Hari zdoła wyprodukować. Japońscy kupcy, którzy są niezwykle wymagający, jeśli chodzi o jakość warzyw, tak bardzo chcieli być pierwsi w kolejce, że zakontraktowali 50 procent lub więcej wartości zbiorów, zanim jeszcze zostały załadowane i wysłane, co było niespotykanym wydarzeniem w branży produktów rolnych.

Po włączeniu narzędzi Light-Life® do procesu uprawy przedsiębiorstwa R.C. Hari, gorąca transoceaniczna podróż przez równik zdawała się nie wywierać szkodliwego wpływu na ich produkty. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że płody rolne składają się w 90 procentach z wody, a narzędzia zwiększają ilość światła, które warzywa lub owoce złożone z wody mogą pomieścić, stanie się jasne, że przedsiębiorstwo R.C. Hari uprawiało i eksportowało „super-warzywa”. Logicznie byłoby założyć, że to wzmocnienie współczynnika światła przyczyniło się do odporności produktów na pasożyty, ich zdolności do długiego składowania, a także ich jakości i wytrzymałości na ekstremalne upały.

Prawdopodobne jest, że w miarę jak rozniesie się wieść, a ludzie zaczną rozumieć korzyści tych urządzeń, Technologia Light-Life® będzie mogła w znacznym stopniu usprawnić praktyki rolnicze na całym świecie.

Fragment pochodzi z książki Cal Garrison – Wszechświat Slima Spurlinga

 

Share This