Yo Soy el Punto – magia tworzenia w Nowej Energii

gru 27, 2022 | Wiedza

Yo Soy el Punto w tłumaczeniu „jesteś punktem” to nowatorski sposób tworzenia i radzenia sobie z problematycznymi sytuacjami, który zaproponował w swojej książce „Gra świadomości” Adamus Saint Germain.  Jak się przekonacie ma on niewiele wspólnego z wysiłkiem, analizą czy próbami siłowego wprowadzania zmian, których oczekujemy. Raczej kojarzy się z wdziękiem, lekkością i prostotą….

„Jedną z największych dystrakcji na drodze do oświecenia jest ludzkie przekonanie, że stając się oświeconym nie będziesz mieć żadnych problemów. Prawda jest taka, że tak długo, jak żyjesz tutaj w tej fizycznej rzeczywistości, nadal będziesz doświadczać problemów po prostu dlatego, że są w niej inni ludzie.

Nadal będzie istnieć uwodząca siła dramatu, ale ty zamiast być przez niego wciąganym i zasysanym, będziesz w stanie powiedzieć – No cóż dramat! Po prostu pobędę przez chwilę w tym doświadczeniu, a potem zdecyduję, żeby z niego wyjść. Zmienię mój punkt świadomości, Yo Soy el Punto, i zwyczajnie wyjdę z tego. To tylko doświadczenie.

Zwykłeś zmieniać swój Punkt Świadomości poprzez myślenie. Nie lubisz być chory, więc myślisz – Jakby tu znowu powrócić do zdrowia? Jednak nie ma w tym pasji, tylko mentalne, myślowe pytanie, które prawdę powiedziawszy sprawia, że grzęźniesz i utykasz jeszcze bardziej.

Zamiast tego możesz powiedzieć – Teraz jestem w Punkcie Świadomości bycia niezdrowym, a następnie bierzesz głęboki oddech i po prostu przechodzisz do Punktu Świadomości bycia zdrowym.

Innymi słowy, jeśli masz problem zdrowotny, zwyczajnie bierzesz głęboki oddech i zaczynasz odgrywać siebie jako zdrowego. To wszystko. Na tym polega przejście z jednego Punktu Świadomości do drugiego. Po prostu zaczynasz grać, co zmienia twój sposób postrzegania oraz sposób, w jaki energia jest do ciebie przyciągana, co z kolei zmienia całą dynamikę sytuacji i twoją rzeczywistość. Nie torujesz sobie drogi do innego Punktu Świadomości myśleniem czy wysiłkiem – ty się nim STAJESZ. Dlatego właśnie mówię –  Yo Soy el Punto… JA JESTEM Punktem Świadomości, który wybieram.

W przeszłości próbowałeś przebijać się przez to myślą i utykałeś. Ale teraz wyobraź sobie, że to jest jak przeskoczenie na inną gwiazdę. Po prostu się na niej znajdujesz, przyzwalasz na zmianę perspektywy, a to zmienia sposób przyciągania energii.

Po prostu tego dokonaj. Yo Soy el Punto. Ja Jestem Punktem Świadomości.

Jeśli w twoim życiu istnieje jakiś problem – dotyczący związku, dostatku czy czegokolwiek innego – przede wszystkim bądź świadomy energii w tym problemie. Zamiast analizować i pytać – Och, co mogę zrobić z tym problemem?... po prostu zatrzymaj się na chwilę i bądź go świadomy.

A potem, zamiast próbować rozwiązać problem w umyśle, po prostu pozbaw go mocy. Problem ma swoją silną dynamikę, wobec tego odbierz mu tę siłę.

Idź do nowego Punktu Świadomości, Yo Soy el Punto, i bądź tam, gdzie chcesz być… bez tego problemu. To jest bardzo proste. Nie myśl o problemie – wejdź w to nowe miejsce, gdzie on nie istnieje.

A następnie pozwól, żeby pojawiła się nowa rzeczywistość. I tak się stanie. Teraz ma na to energię. Dokonałeś wyboru. Byłeś świadomy siebie na pełnym miłości, współczującym poziomie rozumienia, czym był dany problem, a potem po prostu wszedłeś w nową rzeczywistość. To proste.

Przypuśćmy, że masz podrażnione gardło. Nie siedź i nie myśl jaki jest tego powód, ani nie snuj przypuszczeń w rodzaju – Prawdopodobnie jest tak dlatego, że nie pozwalam wybrzmieć mojemu głosowi – bo to jest bardzo mentalne podejście. Po prostu bądź świadomy tego podrażnionego gardła, weź głęboki oddech i uwolnij się od władzy tego problemu nad tobą. Stwórz nowy Punkt Świadomości – Yo Soy el Punto – zdrowia. Przeskakujesz w świadomość zrównoważonej biologii, bierzesz głęboki oddech i czujesz pasję – Ach! Zdrowe życie! Zintegrowane ciało! Ta pasja zaczyna do ciebie sprowadzać energie zdrowia i na powrót równoważyć twój organizm. Bierzesz głęboki oddech i pozwalasz tym energiom, żeby ci służyły.

Nie myślisz o problemie, nie martwisz się, ani nie stresujesz. Po prostu przyzwalasz. To bardzo proste. Spójrzmy na inne przykłady… 

Może masz problem dotyczący dostatku?  Och, tyle mocy oddaliście obfitości! Nawet, jeśli doświadczacie braku, to i tak nadajecie temu moc i znaczenie, zwłaszcza pieniądzom.

Utknęło w tym wiele energii… bądź tego świadomy.

Nie musisz tego analizować, po prostu bądź świadomy – Ach, więc to jest takie odczucie…to tak się to odczuwa. Wyjdź z głowy i  tylko wczuj się w sytuację, a potem pozbaw ją władzy.  Możesz powiedzieć – Władza i moc są iluzją. To nie musi mieć żadnej władzy.

Weź głęboki oddech i zwyczajnie zmień Punkt Świadomości. Zamiast pozostawać w świadomości „braku obfitości”, bez wysiłku przeskakujesz na inną gwiazdę, gwiazdę obfitości  – Yo Soy el Punto, JA JESTEM Punktem Obfitości!

Poczuj tę pasję przez moment, pasję energii i pieniędzy, która ci służy. Wyobraź sobie, co zrobisz z całym tym dostatkiem. Poczuj pasję, ponieważ to pasja jest tym, co przywołuje energię.

A może…

… wątpisz w siebie. Być może nie kochasz lub nie szanujesz siebie. Podobnie jak inne problemy, brak poczucia własnej wartości jest rodzajem energii. Tworzony jest z twoich upiorów i demonów z przeszłości, tych aspektów, które szydzą z ciebie i wyśmiewają, i jest w tym uwięzione więcej mocy, aniżeli w jakimkolwiek innym problemie. Oddałeś temu bardzo wiele władzy. Wątpisz w siebie, nie znosisz siebie i ograniczasz siebie na tak wiele sposobów.

Jednak tak naprawdę nie ma znaczenia, dlaczego to robiłeś – może po prostu dla doświadczenia – ale faktem jest, że to robiłeś.

A więc teraz bądź świadomy tego braku poczucia własnej wartości i współczucia dla siebie. Okazujesz współczucie wszystkim innym, ale zapominasz obdarzyć nim siebie. Wczuj się w to teraz. Nie myśl o tym, ale poczuj. To wzbudzi odpowiedni rezonans.

A następnie odbierz iluzję mocy, jaką temu nadałeś. Tak, możesz to uwolnić. Iluzja będzie próbowała ci wmówić, że nie możesz tego zrobić, że to tylko głupia gra, ale postaw na swoim.

Dokonaj wyboru.

Bądź sobą.  W tej chwili pozbaw tego mocy.

Ty to stworzyłeś, i sam w tej chwili możesz to anulować.

Weź głęboki oddech.

A teraz przejdź do nowego Punktu Świadomości – Yo Soy el Punto, JA JESTEM współczuciem duszy. Jestem Kim Jestem. Istnieję. Dlatego nic nie ma władzy nade mną, łącznie ze wszystkimi aspektami. Jestem Kim Jestem. To właśnie wybieram.

Poczuj siebie w tym nowym Punkcie Świadomości, gdzie masz świadomość siebie, patrząc oczami współczucia, szacunku, akceptacji i miłości.

Poczuj pasję –  pasję miłości do siebie – wypełniającą cię i przepełniającą …zakochuj się w sobie wciąż i wciąż od nowa.

Poczuj to pełne pasji pragnienie bycia ze swoją Jaźnią, ze sobą i swoim duchem.

Na koniec po prostu zaakceptuj, że możesz kochać siebie, że możesz cieszyć się zdrowiem i dostatkiem oraz udanymi relacjami z innymi, że możesz doświadczać radości i  pozwolić, żeby to się dokonało.

Weź głęboki oddech.

To jest bardzo proste”.

 

Share This