Żadnego wymuszania!

sty 21, 2023 | Wiedza

MISTRZ ROZUMIE, ŻE CHODZI O PRZEPŁYW, A NIE MOCOWANIE SIĘ.

Żyjesz w świecie dualizmu. Wszędzie dookoła masz elementy negatywne i pozytywne, męskie i żeńskie, dobro i zło, do góry i na dół – wszystkie te oblicza dualności. Tak zostałeś uwarunkowany i tak funkcjonujesz. Dodatkowo wpojono ci, że aby przejść przez życie musisz używać siły. Jeśli chcesz, by coś się zdarzyło, musisz wymuszać i naciskać, aby to otrzymać albo forsować swoją energię na innych ludziach, żeby coś od nich dostać. Życie staje się wtedy ciągłą walką, ciągłym popychaniem. Większości ludzi wydaje się, że muszą posuwać pod górę duże płaskie kamienie, ponieważ tylko w ten sposób mogą funkcjonować w energii dualizmu.

Ale Mistrz rozumie, że tak naprawdę, żadna siła nie jest potrzebna. Mistrz wie, że chodzi o przepływ. Owszem to nieco trudne pojęcie, ponieważ jesteś przyzwyczajony do używania siły, aby doprowadzić do czegoś. A co by się stało, gdyby po prostu na to POZWOLIĆ?

W Nowej Energii, dosłownie stajesz się energetycznym punktem przyciągania twoich wyborów i twoich kreacji. Stajesz się niczym magnes, który przyciąga do siebie i w siebie te energie, które tylko czekają, aby ci służyć; wszystkie te energie które są konieczne, by wesprzeć to, co wybrałeś. To przyciąganie jest przepływem, a nie forsowaniem.

Spójrz na różne rzeczy w swoim życiu. Jeśli walczysz i musisz używać siły, to, albo nie używasz świadomego wyboru, nie ufając sobie jako twórca, albo dajesz się złapać w paradygmat mocy Starej Energii. Nawiasem mówiąc – siła nie działa – czy już to odkryłeś? Owszem możesz używać własnej energii jak taranu, aby do czegoś doprowadzić lub popychać. Być może coś nawet się wydarzy. I wtedy powiesz – Widzisz? Saint-Germain był w błędzie. Siła jednak działa. Tak działa … ale tylko do pewnego stopnia.

Ile razy forsujesz coś w trójwymiarowej rzeczywistości, zawsze tu albo gdzie indziej pojawia się siła przeciwna, która wchodzi do gry, bo tak właśnie pracuje energia – zawsze dąży do równowagi. Energia zawsze szuka rozwiązania, więc jeśli na jednym poziomie istnieje siła, na innym pojawia się siła przeciwna.

To niekoniecznie oznacza, że ona się pojawi i da ci klapsa albo odegra w tobie jakąś karmę.  Ale gdzieś, być może w innej rzeczywistości albo na jakimś poziomie tego wymiaru, pojawi się kontr-siła. Ona musi zaistnieć. I prędzej czy później, napotkasz albo doświadczysz tej przeciwdziałającej siły. To może zdarzyć się kilka dni albo kilka tygodni później. To może być coś w rodzaju nagłego, bezsensownego wydarzenia w twoim życiu. To może zaistnieć nawet pomiędzy życiami – musisz poznać przeciw-siłę każdej siły, której kiedykolwiek użyłeś. Dlatego, w istocie, używanie siły działa, ale zawsze pojawi się jej przeciwieństwo, odwrotna strona medalu, coś dla przeciwwagi.

W Nowej Energii zawsze jest przepływ. Przepływ świadomości. Przepływ energii zmierzającej, aby służyć twoim kreacjom. Przepływ jest łatwy, naturalny, bardzo prosty i bardzo elegancki. Rzeczy wyglądają tak, jakby wydarzały się tak po prostu – bez stresu, bez forsowania – do tego stopnia, że nie będąc do tego przyzwyczajonym, możesz poczuć się nieusatysfakcjonowany. Przecież wcześniej używałeś jakiegoś działania za każdym razem, gdy próbowałeś coś stworzyć.

Powiedzmy, że chcesz założyć biznes. Odczuwasz zadowolenie tylko wtedy, gdy masz poczucie, że danego dnia czegoś dokonałeś. Ale to, co robisz, to po prostu mierzenie skutku ilością siły, która została wydatkowana, a nie nowo-energetycznym tworzeniem, które mogłoby mieć miejsce. To rodzaj oszukiwania samego siebie – lub iluzji – bo ilość wysiłku jaki włożyłeś, nie ma nic wspólnego z rezultatem.

W Nowej Energii zachodzi naturalny przepływ i ten przepływ niekoniecznie powoduje dramat albo jakieś reakcje. Rzeczy po prostu się wydarzają. One po prostu generują synchroniczności i  zbiegi okoliczności, ponieważ w tym przepływie synchronizują się ze wszystkimi innymi elementami. Często ludzie mają poczucie, że być może nie zaangażowali się wystarczająco, aby coś powstało, może nie dość walczyli, może nie wylali odpowiedniej ilości potu. Już czas wyjść poza to.

Zobaczysz, że kiedy zezwolisz na swobodny przepływ energii w twoich kreacjach i w twoim życiu, uwolni się mnóstwo energii i czasu, abyś mógł robić rzeczy, które są twoją pasją i sprawiają ci radość.

Mówiliśmy już wcześniej o pasji duszy. Być może szukałeś jej od dłuższego czasu, zastanawiając się – Co jest pasją mojej duszy? Gdzie ona jest? Dlaczego nie ma jej w moim życiu? Oczywiście, ona jest, ale nie widzisz tego. Jesteś tak pochłonięty wymuszaniem, aby coś się wydarzyło, a twoja energia jest nieustannie zużywana na codzienne zmagania z siłą i kontr-siłą, że angażuje to całego ciebie. W rezultacie jesteś tak wyczerpany, że na doświadczanie pasji duszy nie ma już miejsca. A ona jest, czeka za kulisami, kiedy będziesz miał czas i energię, aby zaprosić ją do swojego życia. Ale, jeśli nadal będziesz tak zaangażowany w stary dualistyczny sposób tworzenia – wysiłek za wysiłkiem –  pasja twojej duszy będzie czekała, aż zapewnisz jej otwartość i dasz szansę na pojawienie się.

Weź teraz głęboki wdech i pozwól sobie doświadczyć: PRZEPŁYW kontra SIŁA.

(pauza)

Widzisz, przepływ jest delikatny. Nie ma w nim dramatu, nie ma wyżyn, ani nizin. Nie ma żadnych przeciwstawnych energii, ponieważ wszystkie  wyrównały się i ustawiły w kolejce. Przychodzą, aby ci służyć, a nie zwalczać siebie nawzajem –  tak, jak to miało miejsce w dualności.
Weźmy, na przykład to, co określacie jako światło i ciemność –  powodem istnienia tych dwóch elementów jest to, że mogą być dla siebie lustrami albo wzajemnymi odbiciami. Jednak przez ciągłe walczenie albo zderzanie się, w końcu dochodzą do lepszego poznania siebie. Prędzej czy później, stają się zmęczone ciągłym ścieraniem, a ich energie na powrót stapiają się w jedno. Właśnie to, ma miejsce w Nowej Energii i po to wy jako Mistrzowie, możecie sięgać.

Adamus Saint- Germain

 

 

Share This