Jon Bernie

Jon Bernie jest współczesnym, niedualnym nauczycielem duchowym, który oferuje pełne współczucia, skoncentrowane na sercu podejście do przebudzenia. Jego nauczanie skupia się na powrocie uwagi do już oświeconego stanu, który leży u podstaw naszego ludzkiego doświadczenia. Ma za sobą cztery dekady praktyki i studiów w tradycjach ZEN, buddyzmu Theravada oraz Advaity. W 2002 roku został formalnie poproszony o nauczanie przez Adyashanti’ego.

Seria wczesnych doświadczeń przebudzenia u nastolatka doprowadziła Jona do wyświęcenia na mnicha w linii Shunryu Suzuki Roshi, a następnie do praktyki opartej na odosobnieniu Vipassany (medytacji wglądu) jako wczesnego ucznia Jacka Kornfielda.

W późnych latach 80-tych duchowa trajektoria Jona została głęboko zmieniona przez Jean Klein, znakomitego nauczyciela Advaita Vedanta i Jogi Kaszmirskiej, z którym przez dłuższy czas intensywnie studiował. Następnie Jon spędził czas z H.W.L. Poonją (Papadżi) oraz Robertem Adamsem… obaj są bezpośrednimi uczniami Ramany Maharsziego. Rozwój duchowy Jona był również w znacznym stopniu wspomagany przez jego trwającą dziesiątki lat relację z bratem Davidem Steindl-Rastem, który, wraz z Thomasem Mertonem, był jednym z pierwszych chrześcijańskich mnichów poważnie praktykujących w tradycji ZEN i tybetańskiej i od tego czasu odgrywa kluczową rolę w budowaniu międzywyznaniowych sieci na całym świecie.

Poza swoją pracą jako nauczyciel duchowy, Jon jest również doświadczonym uzdrowicielem i nauczycielem somatycznego ucieleśnienia dzięki rozległemu szkoleniu w Technice Alexandra, systemie Qigong Dr. Yu Penxi oraz systemie Zero Balancing Dr. Fritza Smitha. Prowadzi prywatną praktykę od 1981 roku, a także wykłady i warsztaty z Techniki Alexandra oraz innych modalności na Konferencjach Nauczycieli Metody Suzuki, w Szkole Medycznej UCSF, na Uniwersytecie JFK, Whole Life Expo i innych spotkaniach.

Jon oferuje satsangi i odosobnienia w rejonie Zatoki San Francisco oraz w całym USA, a także wydarzenia on-line dla ludzi z całego świata. Prowadzi również intensywną, indywidualną pracę z zainteresowanymi osobami, zarówno osobiście w swoim gabinecie w San Francisco, jak i zdalnie, przez telefon lub Skype.

Żeby dowiedzieć się więcej o Jonie i jego naukach, odwiedź stronę www.jonbernie.org