Kathy Pike

Kathy Pike jest orędowniczką inteligencji i mądrości koni oraz założycielką The Academy for Coaching with Horses (Akademii Doradztwa z Udziałem Koni). Jest mówczynią, trenerką, artystką, miłośniczką przyrody, liderką nowych myśli i autorką publikowanych na całym świecie książek. Oprócz przetłumaczonej na język polski – Horse Spirits Speak: On Love, Presence, and Harmony in a Chaotic World, inne jej książki to:

Life Lessons from the Heart of Horses: How Horses Teach Us about Relationships and Healing (Życiowe lekcje z serca koni: Czego konie uczą nas o związkach i uzdrawianiu), 2021
Hope from the Heart of Horses: How Horses Teach Us About Presence, Strength and Awareness, (Nadzieja z serca koni: Czego konie uczą nas o obecności, wytrzymałości i świadomości), 2009,
Pathways to a Radiant Self: A Journey of Growth and Discovery with the Chakras, (Droga do promiennej jaźni: Podróż wzrostu i odkrywania poprzez czakry) 2001
Kathy jest również współtwórcą i wizjonerką serii Horse as Teacher (Koń jako nauczyciel), w skład której wchodzą dwie książki, każda z dziesięcioma innymi autorami – The Path to Authenticity (Droga do autentyczności) oraz The Path to Relationships (Droga do relacji).

Jako pionierka w dziedzinie Equine Facilitated Learning and Coaching (EFLC), Kathy prowadziła programy certyfikacyjne EFLC na całym świecie. Jej praca dotarła do ponad 18 krajów, gdzie szkoliła innych w zakresie korzystania z pomocy koni jako przewodników i mentorów dla ludzkiego serca i ducha.

Współczujące, intuicyjne i nowatorskie podejście Kathy zapewnia jej klientom dostęp do najgłębszego poziomu prawdy, mocy i zdolności do życia w zgodzie z celem i pasją. Kathy opracowała i naucza unikalnego modelu coachingowego zwanego Mind Body Method Coaching. Trzy potężne modele coachingowe w ramach tego systemu są wykorzystywane i nauczane podczas warsztatów, sesji indywidualnych i zajęć z udziałem koni.

Zróżnicowane podejście Kathy do dostępu do ludzkiego potencjału wyrosło z jej doświadczenia jako trenera coachingu dla CoachU, trenera korporacyjnego, nauczyciela w Boulder College of Massage Therapy oraz dziesięciu lat pracy w dziedzinie naturoterapii jako masażysta i terapeuta polarity. Kathy przemawiała na kilku konferencjach International Coach Federation (ICF), jak również w kilku regionalnych i lokalnych organizacjach.

Po dwudziestce i po trzydziestce Kathy spędziła dużo czasu na łonie Natury. Spływy rzekami na Alasce i w Wielkim Kanionie, wspinaczka skałkowa w górach zachodnich, jazda na nartach w Utah, windsurfing w Hood River oraz jazda na rowerze w odległych zakątkach Utah i Europy dostarczyły jej wielu niezapomnianych doświadczeń. Życie w dziczy i odległych miejscach przez długie okresy czasu dało jej możliwość dostrojenia do subtelności, złożoności i rytmów Natury. W tym czasie rozwinęła głęboki szacunek dla Matki Ziemi, czterech żywiołów i wszystkich stworzeń. Wszystkie jej doświadczenia z zakresu life coachingu, przygody na świeżym powietrzu oraz metod uzdrawiania stworzyły doskonałą podstawę dla jej podróży i pracy z końmi.

Kiedy Kathy nie podróżuje, nie naucza i nie jest trenerem, można ją znaleźć tańczącą ze swoim dzikim mustangiem Corazonem, rozmawiającą ze swoim koniem Moon lub jeżdżącą po górskich szlakach Kolorado ze swoją błyskotliwą i miłą klaczą Divą. Lubi malować, uprawiać jogę, gotować i wędrować z wrażliwym i energicznym psim towarzyszem, Inkie.