Stephen Harrod Buhner

Stephen Harrod Buhner to światowej klasy specjalista w dziedzinie ziołolecznictwa. Ten gruntownie wykształcony, interdyscyplinarny, niezależny naukowiec i badacz, członek Schumacher College w Wielkiej Brytanii, pochodzi z długiej linii znanych amerykańskich lekarzy i zielarzy (tj. Leroy Burney, Elisabeth Lusterheide, C.G.Harrod), którzy przekazali mu ogromną wiedzę praktyczną.

Jest autorem 23 pozycji książkowych, dziesiątków artykułów do czasopism, licznych komentarzy oraz opowiadań, esejów i wierszy. Prawa do druku jego twórczości zostały sprzedane do 20 krajów świata, a wiele z jego książek otrzymało prestiżowe nagrody, z których – jak sam mówi – najbardziej satysfakcjonująca jest nagroda za książkę “The Lost Language of Plants” („Zaginiony język roślin”) wydaną przez Nautilus i BBC.

Wszechstronna twórczość Buhnera oraz jego trafne sugestie pojawiają się w publikacjach w Ameryce Północnej i Europie, w tym w: Common Boundary, Apotheosis, Shaman’s Drum, New York Times, CNN oraz Good Morning America. Stephen prowadzi wykłady w całych Stanach Zjednoczonych na temat ziołolecznictwa, świętości świata roślin oraz inteligencji Natury.

Warto dodać, że Stephen H. Buhner osiągnął wysoki stopień mistrzostwa w wielu dziedzinach nauki, takich jak ekologia bakterii, inteligencja i dynamika oporności; inteligencja roślin, lecznicze wykorzystanie zjawiska synergii roślin; kilka form psychoterapii i psychologii człowieka; biologiczna samoorganizacja Natury; dynamika nieliniowości w postrzeganiu zjawisk fizycznych; duchowość kontemplacyjna (głównie animizm kontemplacyjny); epistemologia transkulturowa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.gaianstudies.org