To pytania tworzą rzeczywistość

cze 29, 2023 | Wiedza

(fragment z książki Tobiasza i Adamusa Saint Germain – Pasja)

Zastanawiałeś się wcześniej – „Co kreuje rzeczywistość? Skąd biorą się różne wydarzenia w życiu? Co powoduje, że pojawiają się takie, a nie inne okoliczności w moim doświadczeniu?” U podstaw kreacji leżą pytania.

Za każdym razem, gdy na poziomie duchowym lub ludzkim zadawane jest pytanie, wysyła ono sondę w poszukiwaniu odpowiedzi. Ta energetyczna sonda bada i zgłębia temat, dopóki odpowiedź na pytanie nie zostanie odnaleziona. Zauważ ile pytań zadałeś sobie dzisiaj. „Co mam zjeść na śniadanie?” Mam nadzieję, że odpowiedziałeś sobie i zamknąłeś sprawę. Ale masz też utrzymujące się pytania: „Co zjem na obiad?” lub „Dokąd mam się udać?” Te pytania niosą ze sobą energię, a także dużą część świadomości, które są wysyłane w poszukiwaniu odpowiedzi i pozostają w przestrzeni, dopóki jej nie otrzymają.

Pomyśl o prostym pytaniu: „Jaka jest moja pasja?” Zadałeś to pytanie. Sonda już wyszła i nadal szuka odpowiedzi. To jest jak detektor, mały poszukiwacz energii. Rzeczywistość tych warsztatów zmaterializowała się w odpowiedzi na pytanie: „Jaka jest moja pasja?” Pomyśl o wszystkich pytaniach, które kiedykolwiek zadałeś, i o tym, jak one poszukują rozwiązania, dopóki nie zostaną udzielone odpowiedzi.

„Jaki jest cel mojego życia?” Wysłałeś wielką sondę, która próbuje ci pomóc zrozumieć twój cel. „Czy powinienem zaakceptować tę ofertę pracy?” Lub częściej dla wielu z was: „Czy powinienem odejść z tej pracy?” Zadajesz sobie wiele pytań: „Jaka jest największa rzecz, której mogę dokonać w tym życiu? Do jakiego miasta mam się przeprowadzić? Co powinnam jutro założyć? Co się stanie, gdy wrócę do domu po tych warsztatach? Jak powinienem dbać o swoje zdrowie? Jakich powinienem mieć przyjaciół?”

Wszystkie te pytania tworzą energetyczne sondy, które wysyłasz w świat. One tworzą twoją rzeczywistość. To, co się stanie z tobą jutro, opiera się na pytaniach zadanych dzisiaj, wczoraj lub dzień wcześniej.

Kiedy ludzki umysł zaczyna być bardzo przepracowany i zmęczony, wtedy ma tendencję do wysyłania czegoś w rodzaju wezwania o pomoc, ale wezwanie to ma formę pytań. „Co powinienem dalej robić? Jak długo będę żył? Co jest ważne w moim życiu?” Wszystkie te pytania, wielkie i małe, wychodzą w poszukiwaniu odpowiedzi. „Kiedy kupić nowy samochód? Co mam robić na wakacjach? Co mogę zrobić, żeby zaoszczędzić? Jak mam zapłacić wszystkie rachunki?” Setki i tysiące pytań, które zostały zadane w ciągu ostatnich kilku tygodni i każde z nich żyje swoim życiem. Każde z nich szuka odpowiedzi.

W pewnym momencie tworzy to pewne zamieszanie. Chciałbym, żeby wszyscy ludzie stali się bardziej świadomi energii stojącej za pytaniami, ponieważ wtedy przestaliby zadawać niektóre z nich. Zrozumieliby, że pytania tworzą dla nich bardzo zagmatwaną rzeczywistość. Ten chaos emituje mgłę, która powstrzymuje pasję. Wszystkie unoszące się wokół pytania, tworzą rodzaj separacji lub bariery dla pasji.

Teraz niektórzy z was czują się bardzo zaniepokojeni pytaniami, które zadaliście. Możecie odczuwać strach przed zadawaniem jakichkolwiek pytań, ale nie obawiajcie się. Prosimy po prostu, żebyście pozwolili sobie poczuć, co się wydarza za każdym razem, gdy zadajecie pytanie. Wczujcie się w to stwierdzenie „pytania tworzą rzeczywistość”. To nie karma, nie kontrakty, nie jakiś odległy Duch, nawet nie twoje boskie ja w oddzieleniu od ciebie, tworzą rzeczywistość. Wasze doświadczenia i wasza rzeczywistość, zostały stworzone przez pytania, które zadaliście. Tak musi być. Pytania szukają odpowiedzi. Chcą wiedzieć. Chcą znaleźć rozwiązanie. Dlatego ustawią w twoim życiu doświadczenia, które pozwolą ci uzyskać odpowiedź.

Pytania są niezwykle potężne i to samo w sobie jest błogosławieństwem, gdy zadajesz je świadomie. Lecz kiedy płyną strumieniem z umysłu, wiele z nich opartych na intelekcie lub emocjach… kiedy pytania po prostu się wylewają… to powoduje ogromne zamieszanie i chaos. Zadajesz pytania i wychodzisz w poszukiwaniu odpowiedzi nawet we śnie. Kiedy pytasz: „Czy powinienem był podjąć inną decyzję? Czy powinienem był wybrać inną drogę?” – każde z tych pytań wychodzi i bada potencjały.

Pytania tworzą rzeczywistość i czasami, przy całym zamieszaniu, powstrzymują pasję. Pasja siedzi i cierpliwie czeka, aż ją zaprosisz, aż znajdziesz odpowiedzi na pytania, które powodują zator.

Prosimy, żebyście przyjrzeli się swoim pytaniom – i nie bójcie się zadawać ich więcej… mamy na to rozwiązanie. Możesz zadać sobie pytanie: „Dlaczego zadaję tak wiele pytań?” Tak, ta energia wyjdzie i zacznie szukać rozwiązania, a jutro znajdziemy odpowiedzi. Zrozumiemy, jak zadawać świadome pytania i jak znaleźć odpowiedź w zupełnie inny sposób niż dotychczas.

Ze względu na wiarę w karmę i w to, że jesteście progresją swoich poprzednich wcieleń – choć tak nie jest – macie w sobie pozostałości pytań zadawanych w poprzednich wcieleniach, które nadal krążą wokół was. Czy możecie sobie wyobrazić miliony, miliardy, a nawet biliony pytań, które w zasadzie wciąż są częścią was, które są w trakcie poszukiwań? Zastanawiasz się, dlaczego czasami jesteś zmęczony? Potrzeba ogromnej energii – mentalnej i duchowej – aby odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

Tak więc twoim kolejnym zadaniem domowym na koniec tej sesji jest zapisać siedem najważniejszych pytań, które zadałeś sobie w tym życiu. Nie bój się ich zapisywać. Podczas kolejnej sesji  wszystko to zintegrujemy. Siedem pytań: „Jak mogę dojść do oświecenia?”. „Jaki jest cel mojego życia?”. „Dlaczego tu jestem?”. „Dlaczego wróciłem?”. „Co muszę zrobić w życiu, żeby wszystko miało sens?”. „Jak osiągnąć kompletność?”. „Jak zintegrować się ze swoją boskością?”.

To są ważne pytania, które są częścią waszych doświadczeń i waszego życia w tej chwili. Poczuj w sobie, jakie pytania zadałeś. Pozwól sobie dzisiejszego wieczoru wczuć się w pole energetyczne pytań, które zadałeś. Poczuj pytania, które wciąż wokół ciebie krążą. Są pytania, które krążą bardzo blisko i takie, które krążą w innych wymiarach. Nie próbuj ich rozwiązać. Nie próbuj na nie odpowiadać. Po prostu poczuj, jak rozległa jest ta sieć pytań, które zostały zadane przez ciebie lub przez twoje poprzednie wcielenia.

Share This