Alexander Mauskop

Alexander Mauskop, MD, jest kierownikiem i założycielem New York Headache Center w Nowym Jorku. Ma certyfikat Zarządu w dziedzinie neurologii z certyfikatem podspecjalności w medycynie bólu głowy. Dr Mauskop jest członkiem Amerykańskiej Akademii Neurologii oraz Amerykańskiego Towarzystwa Bólu Głowy. Jest profesorem neurologii klinicznej w SUNY, Downstate Medical Center.

Dr Mauskop prowadził przełomowe badania w dziedzinie bólów głowy i opublikował liczne artykuły w czasopismach naukowych. Jest recenzentem w czasopismach „The New England Journal of Medicine”, „Neurology”, „Headache” i w innych periodykach medycznych. Oprócz wygłoszenia ponad 500 wykładów, występował gościnnie w szkołach medycznych Cornell, Harvard, Columbia, NYU i Dartmouth, Mayo i Cleveland Clinics, jak również w Charité – Universitätsmedizin Berlin, największym szpitalu uniwersyteckim w Europie, oraz Ludwig-Maximilians-Universität München.

Od 25 lat dr Mauskop organizuje i prowadzi coroczne sympozjum edukacyjne dla lekarzy w Nowym Jorku. Ponad 200 lekarzy z całego świata odwiedziło New York Headache Center, aby nauczyć się zaawansowanych technik leczenia, w tym wstrzykiwania botoksu, infuzji magnezu i innych. Dwa wydania jego książki dla lekarzy, Migraine and Headache (Migrena i ból głowy), zostały opublikowane przez Oxford University Press. Jest również autorem książki The Headache Alternative: A Neurologist’s Guide to Drug-Free Relief (Alternatywa dla bólu głowy: Przewodnik neurologa, czyli jak złagodzić ból głowy bez leków), książki wydanej przez Dell, oraz What Your Doctor May Not Tell You About Migraines: The Breakthrough Program That Can Help End Your Pain (Czego Twój lekarz nie powie Ci o migrenach: Przełomowy program, który pomoże ci pozbyć się bólu), wydanej przez Warner Books.

O najnowszych osiągnięciach w dziedzinie bólów głowy można przeczytać na blogu dr. Mauskopa – nyheadache.com/blog. Blog ten odwiedziło już ponad milion osób.